Themes - Twenty Twelve - en to he_IL translation catalogue (67 entries)

note: Description of the plugin/theme
en: The 2012 theme for WordPress is a fully responsive theme that looks great on any device. Features include a front page template with its own widgets, an optional display font, styling for post formats on both index and single views, and an optional no-sidebar page template. Make it yours with a custom menu, header image, and background.
he_IL: תבנית ברירת המחדל לשנת 2012 היא תבנית מגיבה (רספונסיבית) מלאה שנראית טוב בכל מכשיר קצה. היא עושה שימוש בתבנית עמוד ייעודית להצגת עמוד ראשי עם ווידג'טים נפרדים, הצגת גופנים אופציונלית, עיצוב של פורמטים בעמודי ארכיון ועמודי תוכן, ותבנית עמוד לתצוגה במסך מלא ללא סרגלי צד. התאימו אותה לצרכים שלכם עם תפריטים מותאמים אישית, תמונות כותרות, ורקעים.

note: Template Name of the plugin/theme
en: Full-width Page Template, No Sidebar
he_IL: מסך מלא, ללא סרגלי צד

note: Template Name of the plugin/theme
en: Front Page Template
he_IL: תבנית לעמוד ראשי

en: Tag Archives: %s
he_IL: ארכיון תגיות: %s

[ctx: Next post link]
en: &rarr;
he_IL: &larr;

[ctx: Previous post link]
en: &larr;
he_IL: &rarr;

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
he_IL: לא נמצא תוצאות מתאימות, יש לנסות שוב עם מילות חיפוש אחרות.

en: Search Results for: %s
he_IL: תוצאות חיפוש: %s

en: Ready to publish your first post? <a href="%s">Get started here</a>.
he_IL: מוכנים לפרסום הפוסט הראשון שלכם? <a href="%s">התחילו כאן</a>.

en: No posts to display
he_IL: אין פוסטים להצגה

en: Next &rarr;
he_IL: תמונה הבאה

en: &larr; Previous
he_IL: תמונה קודמת

en: <span class="meta-prep meta-prep-entry-date">Published </span> <span class="entry-date"><time class="entry-date" datetime="%1$s">%2$s</time></span> at <a href="%3$s" title="Link to full-size image">%4$s &times; %5$s</a> in <a href="%6$s" title="Return to %7$s" rel="gallery">%8$s</a>.
he_IL: <span class="meta-prep meta-prep-entry-date">פורסם </span> <span class="entry-date"><time class="entry-date" datetime="%1$s">%2$s</time></span> ב <a href="%3$s" title="תמונה בגודל מלא">%4$s &times; %5$s</a> ב <a href="%6$s" title="חזרה אל %7$s" rel="gallery">%8$s</a>.

en: Skip to content
he_IL: לדלג לתוכן

en: Menu
he_IL: תפריט

en: This entry was posted on %3$s<span class="by-author"> by %4$s</span>.
he_IL: פוסט <span class="by-author"> מאת %4$s</span> פורסם בתאריך %3$s.

en: This entry was posted in %1$s on %3$s<span class="by-author"> by %4$s</span>.
he_IL: פוסט <span class="by-author"> מאת %4$s</span> פורסם בקטגוריה %1$s בתאריך %3$s.

note: Translators: 1 is category, 2 is tag, 3 is the date and 4 is the author's name.
en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s on %3$s<span class="by-author"> by %4$s</span>.
he_IL: פוסט <span class="by-author"> מאת %4$s</span> פורסם בתאריך %3$s בקטגוריה %1$s וסומן בתגיות %2$s.

en: View all posts by %s
he_IL: כל הפוסטים מאת %s&rlm;

en: Reply
he_IL: להגיב

en: Your comment is awaiting moderation.
he_IL: תגובתך ממתינה לאישור.

note: translators: 1: date, 2: time
en: %1$s at %2$s
he_IL: %1$s בשעה %2$s

en: Post author
he_IL: מאת

en: (Edit)
he_IL: (עריכה)

en: Pingback:
he_IL: פינגבאק:

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
he_IL: פוסטים חדשים יותר <span class="meta-nav">&larr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
he_IL: <span class="meta-nav">&rarr;</span> פוסטים ישנים יותר

en: Post navigation
he_IL: ניווט בפוסטים

en: Second Front Page Widget Area
he_IL: אזור ווידג'טים שני בעמוד הראשי

en: Appears when using the optional Front Page template with a page set as Static Front Page
he_IL: מוצג כשמשתמשים בתבנית עמוד ראשי, עם הגדרת תצוגת עמוד ראשי סטטי.

en: First Front Page Widget Area
he_IL: אזור ווידג'טים ראשון בעמוד הראשי

en: Appears on posts and pages except the optional Front Page template, which has its own widgets
he_IL: מוצג בפוסטים ועמודים, פרט לתבנית עמוד ראשי לה יש וידג'טים משלה.

en: Main Sidebar
he_IL: סרגל צדדי ראשי

en: Page %s
he_IL: עמוד %s

[ctx: Open Sans font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported by Open Sans, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
he_IL: off

en: Primary Menu
he_IL: תפריט ראשי

en: Proudly powered by %s
he_IL: פועל על %s

en: Semantic Personal Publishing Platform
he_IL: מערכת אישית וחופשית לניהול אתרים עצמאיים

en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
he_IL: להציג את כל הפוסטים מאת %s&rlm; <span class="meta-nav">&larr;</span>

en: Featured post
he_IL: פוסט ראשי

en: Pages:
he_IL: :עמודים

en: Apologies, but no results were found. Perhaps searching will help find a related post.
he_IL: אנו מצטערים, לא נמצאו תוצאות. חיפוש עשוי לסייע באיתור פריטים דומים.

en: Nothing Found
he_IL: לא מצאתי כלום

en: Link
he_IL: קישור

en: Edit
he_IL: עריכה

en: % Replies
he_IL: % תגובות

en: 1 Reply
he_IL: תגובה אחת

en: Leave a reply
he_IL: כתיבת תגובה

en: Permalink to %s
he_IL: קישור קבוע לפוסט %s

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
he_IL: להמשיך לקרוא <span class="meta-nav">&larr;</span>

en: Comments are closed.
he_IL: סגור לתגובות.

en: Newer Comments &rarr;
he_IL: תגובות חדשות יותר &larr;

en: &larr; Older Comments
he_IL: &rarr; תגובות ישנות יותר

en: Comment navigation
he_IL: ניווט בתגובות

en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
he_IL[0]: תגובה אחת בנושא &ldquo;%2$s&rdquo;
he_IL[1]: %1$s תגובות בנושא &ldquo;%2$s&rdquo;

en: Category Archives: %s
he_IL: ארכיון הקטגוריה: %s

en: About %s
he_IL: אודות %s

en: Author Archives: %s
he_IL: ארכיון פוסטים מאת: %s&rlm;

en: Archives
he_IL: ארכיון

en: Yearly Archives: %s
he_IL: ארכיון שנתי: %s

en: Monthly Archives: %s
he_IL: ארכיון חודשי: %s

en: Daily Archives: %s
he_IL: ארכיון יומי: %s

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
he_IL: נראה שלא הצלחנו למצוא את מה שחיפשת. ייתכן שביצוע חיפוש יסייע.

en: This is somewhat embarrassing, isn&rsquo;t it?
he_IL: זה קצת מביך, לא?

note: #-#-#-#-#  twentytwelve.pot (Twenty Twelve 2.5)  #-#-#-#-# Author URI of the plugin/theme
en: https://wordpress.org/
he_IL: https://he.wordpress.org/

note: Author of the plugin/theme
en: the WordPress team
he_IL: צוות וורדפרס

note: Theme URI of the plugin/theme
en: https://wordpress.org/themes/twentytwelve/
he_IL: https://he.wordpress.org/themes/twentytwelve/
