Themes - Twenty Sixteen - en to he_IL translation catalogue (67 entries)

note: Description of the theme
en: Twenty Sixteen is a modernized take on an ever-popular WordPress layout — the horizontal masthead with an optional right sidebar that works perfectly for blogs and websites. It has custom color options with beautiful default color schemes, a harmonious fluid grid using a mobile-first approach, and impeccable polish in every detail. Twenty Sixteen will make your WordPress look beautiful everywhere.
he_IL: תבנית ברירת המחדל לשנת 2016 היא תבנית שעושה שימוש בפריסה מודרנית - תורן אופקי עם סרגל צד אופציונאלי שעובד בצורה מושלמת בבלוגים ואתרי אינטרנט. התבנית מגיעה עם סט צבעי ברירת מחדל יפים אך מאפשרת גם להתאים את הצבעים. לתבנית פריסה הרמונית באמצעות גישת מובייל-תחילה וירידה לפרטי פרטים. התבנית תגרום לאתר הוורדפרס שלך להיראות יפה בכל מקום.

note: translators: %s: Post title.
en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
he_IL: להמשיך לקרוא<span class="screen-reader-text"> %s</span>

note: translators: %s: Post title.
en: Edit<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
he_IL: עריכה<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

en: Red
he_IL: אדום

[ctx: comments title]
note: translators: %s: Post title.
en: One thought on &ldquo;%s&rdquo;
he_IL: תגובה אחת בנושא &ldquo;%s&rdquo;

[ctx: submit button]
en: Search
he_IL: חיפוש

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
he_IL: חיפוש &hellip;

[ctx: label]
en: Search for:
he_IL: חפש:

en: Footer Primary Menu
he_IL: תפריט ראשי בתחתית

en: Footer Social Links Menu
he_IL: תפריט קישורים חברתיים בתחתית

en: Add widgets here to appear in your sidebar.
he_IL: הוספת ווידג'טים שיוצגו בתפריט הצדדי.

en: Featured
he_IL: מובחר

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
he_IL: מה שחיפשת לא נמצא. אולי חיפוש יכול לעזור.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
he_IL: לא נמצאו תוצאות התואמות לחיפוש. יש לנסות שנית עם מילות מפתח חלופיות.

note: translators: %s: Post editor URL.
en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
he_IL: מוכנים לפרסם את הפוסט הראשון? <a href="%1$s">התחילו כאן</a>.

en: Nothing Found
he_IL: דבר לא נמצא

note: translators: %s: The post author display name.
en: View all posts by %s
he_IL: הצג פוסטים מאת %s

en: Author:
he_IL: מאת:

en: Previous post:
he_IL: הפוסט הקודם:

en: Next post:
he_IL: הפוסט הבא:

en: Previous
he_IL: קודם

en: Next
he_IL: הבא

note: translators: %s: The search query.
en: Search Results for: %s
he_IL: תוצאות חיפוש עבור %s

[ctx: Used before tag names.]
en: Tags
he_IL: תגיות

[ctx: Used before category names.]
en: Categories
he_IL: קטגוריות

[ctx: Used before publish date.]
en: Posted on
he_IL: פורסם בתאריך

[ctx: Used before post format.]
en: Format
he_IL: פורמט

note: translators: %s: Post title.
en: Leave a comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
he_IL: השאירו תגובה<span class="screen-reader-text"> עבור %s</span>

[ctx: Used before post author name.]
en: Author
he_IL: מחבר

en: Yellow
he_IL: צהוב

en: Gray
he_IL: אפור

en: Dark
he_IL: שחור

en: Default
he_IL: ברירת מחדל

en: Main Text Color
he_IL: צבע טקסט ראשי

en: Secondary Text Color
he_IL: צבע טקסט משני

en: Page Background Color
he_IL: צבע רקע לעמוד

en: Link Color
he_IL: צבע קישורים

[ctx: Parent post link]
en: <span class="meta-nav">Published in</span><span class="post-title">%title</span>
he_IL: <span class="meta-nav">פורסם ב</span><span class="post-title">%title</span>

en: Base Color Scheme
he_IL: צבע בסיס

note: translators: %s: The current WordPress version.
en: Twenty Sixteen requires at least WordPress version 4.4. You are running version %s. Please upgrade and try again.
he_IL: דרישת המינימום להפעלת התבנית Twenty Sixteen היא וורדפרס בגרסה 4.3. האתר מפעיל וורדפרס בגרסה %s. יש לשדרג את גרסת וורדפרס ולנסות שנית.

[ctx: Used before full size attachment link.]
en: Full size
he_IL: מסך מלא

en: Pages:
he_IL: עמודים:

en: Next Image
he_IL: תמונה הבאה

en: Previous Image
he_IL: תמונה קודמת

en: Menu
he_IL: תפריט

en: Skip to content
he_IL: דילוג לתוכן

en: expand child menu
he_IL: הצג תפריט

en: collapse child menu
he_IL: הסתר תפריט

[ctx: Merriweather font: on or off]
en: on
he_IL: off

[ctx: Montserrat font: on or off]
en: on
he_IL: off

en: Content Bottom 2
he_IL: תחתית תוכן 2

en: Content Bottom 1
he_IL: תחתית תוכן 1

en: Appears at the bottom of the content on posts and pages.
he_IL: מופיע בתחתית עמודי התוכן, בפוסטים ועמודים.

en: Sidebar
he_IL:  סרגל צדדי

en: Social Links Menu
he_IL: תפריט קישורים חברתיים

en: Primary Menu
he_IL: תפריט ראשי

note: translators: %s: WordPress
en: Proudly powered by %s
he_IL: פועל על %s

en: Comments are closed.
he_IL: סגור לתגובות.

[ctx: comments title]
note: translators: 1: Number of comments, 2: Post title.
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
he_IL[0]: תגובה אחת בנושא &ldquo;%2$s&rdquo;
he_IL[1]: %1$s תגובות בנושא &ldquo;%2$s&rdquo;

en: Page
he_IL: עמוד

en: Next page
he_IL: עמוד הבא

en: Previous page
he_IL: עמוד קודם

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
he_IL: נראה כי אין כאן כלום. אולי כדאי לנסות את אפשרות החיפוש.

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
he_IL: העמוד לא נמצא.

note: Author of the theme
en: the WordPress team
he_IL: צוות וורדפרס

note: Theme URI of the theme
en: https://wordpress.org/themes/twentysixteen/
he_IL: https://he.wordpress.org/themes/twentysixteen/

note: Author URI of the theme
en: https://wordpress.org/
he_IL: https://he.wordpress.org/
